15 Temmuz 2017 Cumartesi

Tek başıma tatile gitmedim demem artık

Tek başına ne tatili dediğinizi duyar gibiyim. Özellikle aylarca bir şey yazmadıktan sonra ki aslında yazmıyor değilim, yazıyorum ama yayınlamıyorum, nereden çıktı bu diyorsunuz sanki. Öncelikle bir açıklama yapmam gerekiyormuş gibi hissediyorum neden yazıp yayınlamadığımla ilgili. Kendimi işe fazla adayıp asosyalleşmem, arkadaşlarıma yeterli zaman ayırmamam ve asıl kendime yeterince zaman ayırmadığım için blogda yazdığım yazıların neredeyse hepsi ben daha yazarken beni boğduğundan yayınlamak istemedim. Birçoğunu taslak olarak bile tutmuyorum ama neyse artık o zamanların bir önemi yok, geçmişte kaldı ne de olsa. Şimdi tek başıma gittiğim tatilimden bahsedecek olursam eğer olay tam olarak şu şekilde gerçekleşti. Aynı yerde çalıştığım arkadaşların biriyle kendi içimizde biraz gizli bir plan yaptık. 2-3 gün izin alıp bir yerlerde tatil yapalım şeklinde konuştuk işte. Gizli yapmamızın sebebi hem o arkadaşla aramda bir şey olduğunu düşünmesinler istemem aynı zamanda tatile 2 en fazla 3 kişi olarak gitmek istememiz. Zaten çok uzun zamandır kafamda milyonlarca ses olduğu için sessizlik istedim anlayacağınız. Aslında 2 ay önceden Didim'de hoş butik bir otelle konuşmuş olsak da İstanbul'dan Aydın'a 3 günlüğüne gitmeyi gözümüz yemedi biz de Ağva'ya gidelim hem acil bir şey olursa dönmesi kolay olur dedik -düşünün böyle bir işkoliklik- Telefonla rezervasyonumuzu yaptırdık her şeyi ayarladık ben gerekli ekipmanların alışverişini yaptım derken yola çıkacağımız gün bizim çocuk demez mi "Cha kusura bakma benim ailevi bir sorunum oldu, gelemeyeceğim..." telefonda öylece kaldım "e ben şimdi ne yapacağım evde? Kafayı yerim bütün gün..." Bir de anneme işle alakalı bir gezi olduğunu ama gitmişken 2 gün de ben kendim kalacağımı söyledim yani öyle ya da böyle 1 günlüğüne ortadan kaybolmam gerekiyor. Bir anlık gazla hazır rezervasyon varken gideceğim dedim ve oteli tekrar aradım ve 2 kişilik rezervasyonun 1 kişiye indiğini bunun sorun olup olmayacağını sordum. Küçük ve çok da yoğun bir yer olmadığı için sorun olmadığını söylediler ben de kalktım gittim. Normalde deniz deniz diye ölmem gerekirdi ama kendimi attım doğanın içine ormandan çıkmadım resmen. Arada havuza girdim, kitabımı okudum, az uyudum ama 3 günümün tadını o kadar güzel çıkardım ki. Otelin sahipleri sevgilimden ayrıldığımı bu yüzden yalnız geldiğimi falan düşündü ama olsun. Onların "siz gençsiniz olur böyle şeyler" öğütleri bile rahatlattı beni. O arkadaşla gitsem belki bu derece dinlenmiş olmayacaktım ama şu an o kadar eskisi gibi enerjik hissediyorum ki getirsinler bütün angarya işleri hallederim hepsini. 

12 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Şimdiye unutulmuşumdur diyordum ben de :) selam deep :)

   Sil
  2. ay neden unutcaz beeee hiç bileeee :)

   Sil
  3. Valla unutulduysam kimseye darılmam, gücenmem baksana 4 ay olmuş son yayınımdan bu yana :/ kendime geldim ama iyi bir şarj oldum :)

   Sil
 2. Senin adına sevindim doğrusu. Şimdi okurken düşündümde, ne güzel geçmiştir o üç gün...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tatil diye düşününce aslında yanımda biri olması gerekiyor gibi hissediyordum. Kışın gittiğimde arkadaşımın yanına gitmiştim mesela ama asıl ihtiyacım olan tamamen yalnız kalmakmış. Gerçekten çok iyi geldi :)

   Sil
 3. İyi ki gitmişsin o zaman :) Yalnızlığın dinlendirici gücüyle dolmuşsun ne güzel :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Durup durup herkese tavsiye edeceğim bir şey bu ama çevremdekilere yalnız gittiğimi söyleyemedim bir türlü. Azıcık konusunu açtım anında başına bir şey gelir tepkisi aldım. Bu tatil de benimle sır olarak kalacak artık :)

   Sil
 4. Ne güzel olmuş tek başına tatil. Tanıdık kimse olmadan başka bir dünyada gibi. Tam bir yenilenme yani:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başka herhangi biri olsaydı yanımda muhtemelen böyle rahatlayamazdım ama bu şekilde gerçekten muhteşem hissettirdi :)

   Sil
 5. Ay baya güzel bir şey yapmışsınnnn :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynısını bu sene de yaptım hatta birkaç hafta oluyor yapalı o kadar güzeldi ki o da. Rutine bağlamayı düşünüyorum doğrusu :)

   Sil